PravidláRegistrovaťPrihlásiť
Obsah fóra…_…Dole…Choď na stránku: 1

Aktualizacia

Autor Správa:
Marian
Príspevok
Príspevok Napísal: Marian10.11.2018 - 19.33.29…Hore
]No teraz mám trocha voľného času, tak sa Vám budem trocha venovať. Tu sa ma niekto niečo pýtal, tak aktualizujem svoje údaje:
1 - Slobodní žiaľ, ešte stále.

2 - Nedokončenú maturitu ale nepravidelne som chodil do Mestská knižnica Ľudovíta Vladimíra Riznera.

3 - Už povolaním kurič nepracujem od 17.9.2015 takže o počasie sa už nemusím starať. Dnes pracujem ako Obsluha motorového vozíka & Prípravar.

A ak by zaujímalo niekoho ďalšie informácie tu ponúkam link na čítanie:

Ako som spomínal od 17.9.2015 povolaním kurič nie som. A ani už nepracujem v recyklačnej firme. Od: 12.3.2018 pracujem vo firme ktorá sa zaoberá Strojárenskou výrobou.

Ako som spomínal už pracujem ako Obsluha motorového vozíka. Mojou prácou. Je voziť materiál z jednej haly do druhej alebo rovno do expedičnej haly. & Prípravar rozdeľujem ten materiál medzí zváračmi alebo CNC operátormi, a aj musím vedieť kde a ako ide menovaní materiál. Takže de fakto som operátor výroby.
Marian
Príspevok
Príspevok Napísal: Marian10.11.2018 - 19.36.00…Hore
Prečo to robím je veľmi dlhá story.
Ale po poriadku začnem teda od začiatku. Vyučení som ako autoelektrikár 1993 - 1996 ale to ma nebavilo. V tej dobe sa sem dovážali automobily zo zahraničia, no a tie hrdzavé škodovky bolo len treba zvárať autogénovou zváračkou.
Ale učitelia my povedali 1996 - 1997 že by som mohol mat maturitu ako elektrotechnik slaboprúdar a plus §508/21 môžem pracovať ako elektromechanik.
Len ma Slovenčinárka nechala rupnúť takže s toho padlo. O elektrotechnike budem ešte písať neskôr.
Marian
Príspevok
Príspevok Napísal: Marian10.11.2018 - 19.37.00…Hore
Prevažne som pracoval ako kurič (viac menej) dobrovoľné nasilu, lebo som potreboval peniaze, na prežitie. A žiaľ v tej istej slobodárne kde bol ten kotol, som zrovná aj býval. Takže ak som chcel mať teplý radiátor a aj teplý kúpeľ, tak bolo treba obhospodarovať ten kotol.
Samozrejme som pracoval aj v iných firmách. A to kuričstvo som mal na „dohodu o vykonaní pracovnej činnosti“ alebo rovno na čierno. (Lebo to úradníkom akurát vyhovovalo). Tiež dlhá story.

Kamaráti mi poradili aby som si spravil počítačoví kurz a že by som to mohol skúsiť ako CNC Operátor. Predsa len strojárenstvo tu v Novom Meste nad Váhom je viac rozšírená. Čo sa mi podarilo častejšie byť zamestnaný. Ako CNC Operátor.
Lenže ak som chcel pracovať ako CNC Operátor, tak som pre svoju samostatnosť musel vedieť jazdiť na motorovom vozíku. Predsa to železisko je ťažké. No a to zrovná vyhovovalo novému zamestnávateľovi.
Jazda na vozíku ma ako tak baví len občas to považujem ako vecné bremeno. To prípravarensto musím robiť ako doplnok. Lebo zamestnávateľ požaduje od každého zamestnanca aby robil dve práce.
Marian
Príspevok
Príspevok Napísal: Marian10.11.2018 - 19.39.00 …Hore
Pýtate sa prečo len nepracujem ako elektrotechnik.

Tak teraz Vám poviem úryvok dlhej story.

V Novom Meste nad Váhom bola za socializmu (pred rokom 1989) fabrika VUMA, tzv. Výskumní Ústav Mechanizácie a Automatizácie.
Čosi ako výroba prototypov CNC strojov. Skutočnosti sa zaoberali Reverzným inžinieringom kopírovanie Západnej technológie.
Požiadavka pracovníkov bola nutne mať elektrotechnické vzdelanie. No po páde Socializme tu je prebytok elektrotechnikov a klinček po hlavičke je to. Že tu stredné odborné školy + Priemyslovka chrlí veľké množstvo odborníkov. No plus v našom susedstve sú Piešťany. Kde de fakto robili to isté len oni sa špecializoval na počítače a elektroniku i televízory a podobne.

Tot v skratke.
Marian
Príspevok
Príspevok Napísal: Marian 10.12.2019 - 18.45.16…Hore
Vaša shovaná správa od: Marian
Pre zobrazenie odkazov sa musíte zaregistrovať alebo prihlásiť
Obsah fóra…_…Hore…Choď na stránku: 1
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre. Žiaľ zatiaľ ešte nie je táto funkcia možná :-(
Vyrobil © Marián Škriečka 30.10.2012 Copied from ©PCforum
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.